CV dla Sprzedawcy w sklepie obuwniczym

Wzór CV dla Sprzedawcy w sklepie obuwniczym

Kolczyki zdobią uszy kobiety, a buty jej stopy. Każda z kobiet ma ich kilka par a i tak marzą o kolejnych. Ale wybór odpowiedniego wzoru nie jest prostą sprawą. Chętnie korzystamy wtedy z pomocy sprzedawcy w sklepie obuwniczym. To praca stworzona dla osób pełnych energii, kreatywności i szybko nawiązujących kontakty z ludźmi. Jeśli uważasz, że to praca stworzona dla ciebie już dzisiaj napisz życiorys zawodowy, który przekona do ciebie pracodawcę. Przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj z informacji w nim zawartych. Zapraszamy do owocnej lektury!

Obowiązki sprzedawcy w sklepie obuwniczym obejmują szeroko pojęte dbanie o dobre imię firmy. Musisz płynnie orientować się w materiałach użytych do wykonania obuwia, standardach przedsiębiorstwa, obsługiwać kasę fiskalną oraz odpowiednio eksponować  towar. Podstawowe wiadomości i umiejętności zdobędziesz w szkole zawodowej o profilu sprzedawcy. Nie przekreśla to jednak szans pozostałych kandydatów.

Jeśli myślisz, że aplikując do pracy w sklepie obuwniczym, pracodawca nie będzie zwracał szczególnej uwagi na twoje CV, to jesteś w błędzie. Pamiętaj by napisać CV takim, jakie najchętniej by je widział twój potencjalny pracodawca.
Jeśli myślisz, że aplikując do pracy w sklepie obuwniczym, pracodawca nie będzie zwracał szczególnej uwagi na twoje CV, to jesteś w błędzie. Pamiętaj by napisać CV takim, jakie najchętniej by je widział twój potencjalny pracodawca.
O stanowisko ubiegają się głównie uczniowie i studenci. Im „droższy” sklep tym większe wymagania stawiane kandydatom.  Umiejętności i doświadczenie zawodowe jest nie do zastąpienia. Przemysł obuwniczy przeżywa rozkwit, a w CV warto zaznaczyć zainteresowanie modą.

Wpisz także wysoko rozwiniętą komunikację interpersonalną, umiejętności negocjacyjne oraz spełnianie oczekiwań klientów zgodnie z ich możliwościami.  Szanse na zatrudnienie mają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Możesz spodziewać się zarobków na poziomie najniższej krajowej a czasami nawet i dwa razy wyższych.

Curriculum Vitae jest dokumentem oficjalnym i w takim właśnie musi być utrzymane stylu. Warto zadbać także o kilka istotnych szczegółów.

  1. Pamiętaj o estetycznym wyglądzie twoich dokumentów. Ułatwi ci to wyjustowanie tekstu oraz wybór czcionki na samym początku pracy. Warto rozważyć Times New Roman czy Arial.
  2. Piszemy tylko prawdę. W danych osobowych warto wpisać adres mailowy z imieniem i nazwiskiem. Sprawdź poprawność numeru telefonu. Tą drogą otrzymasz zaproszenie na interview.
  3. Dobry sprzedawca obuwia potrafi szybko nawiązać kontakt z klientem i wyczuć jego potrzeby. Jest sumienny i uczciwy w swoje pracy. Dba o miejsce swojej pracy i jest punktualny. Nie zapomnij uwypuklić tych cech w CV.
  4. Zdobyte doświadczenie zawodowe oraz poziom wykształcenie przedstawiamy zaczynając zawsze od najnowszych informacji. Wspomnij krótko o zakresie przydzielonych zadań, aby pracodawca ocenił twoje możliwości.
  5. W rubryce umiejętności dodatkowych wpisz koniecznie obsługę kasy fiskalnej oraz obsługę komputera i programów do księgowania i wystawiania faktur. Zaznacz także zdolności dekoratorskie i zainteresowania światem mody.
  6. Zanim wydrukujesz dokumenty aplikacyjne, zamieść w stopce zgodę na przetwarzanie danych osobowych a następnie popraw ewentualne błędy. Literówki wyglądają bardzo nieprofesjonalnie.

Skorzystaj z naszych wskazówek, a twój pakiet aplikacyjny na pewno spodoba się pracodawcy.