Piszemy CV dla przyszłego Spedytora!

Wzór CV dla Spedytora

Branża firm spedycyjnych wydaje się prezentować stabilną sytuację na rynku.  Organizacja przewozu towarów jest bardzo modna w obecnych czasach. Coraz większym znaczeniem w branży zaczynają cieszyć się wykwalifikowani spedytorzy. Jeśli uważasz, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko, zacznij od zredagowania profesjonalnego CV, które przekona do ciebie pracodawcę. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, który z pewnością ułatwi ci to zadanie.

Praca spedytora jest bardzo odpowiedzialna. Efektywne planowanie przewozów wiąże się z odpowiednim prowadzeniem dokumentacji, przygotowaniem rozliczeń z klientami oraz współpracy z pracownikami. Od kandydatów wymaga się przeważnie średniego wykształcenia. Musisz jednak okazać się udziałem w dodatkowych kursach i warsztatach.

Jeśli poświęciłeś już sporo czasu na edukacje i poszukiwanie odpowiedniej oferty pracy, to nie żałuj dodatkowych kilku godzin na to by sporządzić wyjątkowe CV, która zapadnie w pamięć pracodawcy. Szkoda tracić swoje szanse przez tak błahy błąd, jakim niewątpliwie jest wysyłanie pracodawcy niechlujnego podanie o pracę.
Jeśli poświęciłeś już sporo czasu na edukacje i poszukiwanie odpowiedniej oferty pracy, to nie żałuj dodatkowych kilku godzin na to by sporządzić wyjątkowe CV, która zapadnie w pamięć pracodawcy. Szkoda tracić swoje szanse przez tak błahy błąd, jakim niewątpliwie jest wysyłanie pracodawcy niechlujnego podanie o pracę.
Najważniejszą rubryką w życiorysie zawodowym jest jednak doświadczenie zawodowe. W zależności od oferty firmy możesz utrzymywać kontakty zarówno z klientami krajowymi jak i zagranicznymi.

Różny może więc być wymagany poziom znajomości języków obcych. Wśród ważnych cech osobowościowych wymienić należy komunikatywność, zdolności negocjacyjne oraz rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i umiejętności analityczne. Choć jest to zawód zmaskulinizowany, nie ma przeciwwskazań do wykonywania zawodu prze kobiety. Twoje wynagrodzeni zaczyna się od 2500 zł i może wynieść nawet dwa razy więcej.

Curriculum Vitae, które musisz przygotować jest dokumentem oficjalnym i w takim właśnie stylu powinno być utrzymane. Przygotowujesz swoją wizytówkę, która trafi do rąk pracodawcy.

  1. Podawaj jedynie prawdziwe i aktualne informacje. Nawet najmniejsze kłamstwo przekreśli twoje szanse na zatrudnienie i postawi cię w niekorzystnym świetle.
  2. Warto wybrać czcionkę Times New Roman 12 oraz wyjustować tekst. Ułatwi to kontrolę przejrzystości i estetyki dokumentu. Pierwsze wrażenie jest przecież bardzo ważne.
  3. Zwróć uwagę, aby w rubryce danych osobowych nie pojawiły się niepotrzebne błędy. Ta zasada dotyczy przede wszystkim numeru telefonu i adresu mailowego. Tymi drogami będzie kontaktował się z tobą pracodawca.
  4. Wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe podajemy w CV w kolejności odwrotnej chronologicznie. Zaczynamy od ostatnio ukończonej szkoły oraz zajmowanego stanowiska. Największe szanse mają osoby, które wykażą co najmniej 3 letnie doświadczenie w zakresie transportu i spedycji, włączając w to praktyki.
  5. Nie zapomnij o uwypukleniu mocnych stron. Szczególnie ceniona u spedytorów jest dyspozycyjność, zdolności organizatorskie oraz rozwinięte myślenie analityczne. Warto wpisać także biegłą znajomość prawnych uregulowań.
  6. W rubryce umiejętności dodatkowych można wpisać bardzo dobrą obsługę komputera i urządzeń biurowych oraz komunikatywna znajomość języków obcych. Niezbędne wręcz jest prawo jazdy kat. B.
  7. Do dokumentów aplikacyjnych dołączamy oficjalna fotografię a w stopce zamieszczamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
  8. Popraw ewentualne błędy, wydrukuj i podpisz dokumenty.

Zastosuj się do naszych wskazówek i dostarcz pakiet aplikacyjny jak najszybciej pracodawcy a aplikacja na pewno zostanie przyjęta.