Co w zawodzie Rzeźnika pisać w swoim CV?

Wzór CV dla Rzeźnika

Jednym z najbardziej niedocenianych obecnie zawodów jest rzeźnik. Wielu z nas lubi wędliny, a tak niewielu jest chętnych do pracy przy uboju zwierząt, obróbki tusz czy porcjowaniu mięsa. Szanse na zatrudnienie są więc duże, tym bardziej, że jest to zawód przyszłościowy.  Czy wiesz, że nasze babcie i prababcie oczekiwały snów z rzeźnikiem, które wróżyły awanse i dobre posady? Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tej pracy, zacznij od napisania dobrego Curriculum Vitae. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, który ułatwi ci to zadanie. Zaczynajmy!

Szanse na zatrudnienie w zawodzie rzeźnika mają przede wszystkim absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej o tym kierunku właśnie. Osoby bez tego wykształcenia również mogą podjąć pracę, uczestnicząc w procesie przekwalifikowania się.

Choć w pracy Rzeźnika najważniejsze są umiejętności i doświadczenie w zawodzie, to jeśli starasz się o przyjęcie do dużego przedsiębiorstwa, nie zapomnij o tym, żeby skomponować takie podanie o pracę (CV i list motywacyjny), które przekona pracodawcę do twojej kandydatury.
Choć w pracy Rzeźnika najważniejsze są umiejętności i doświadczenie w zawodzie, to jeśli starasz się o przyjęcie do dużego przedsiębiorstwa, nie zapomnij o tym, żeby skomponować takie podanie o pracę (CV i list motywacyjny), które przekona pracodawcę do twojej kandydatury.
Wśród kluczowych wymagań stawianych kandydatom najważniejsza wydaje się być zręczność, precyzyjność, dobra kondycja psychofizyczna oraz odporność na pracę w niskich temperaturach. W życiorysie zawodowym koniecznie zaznacz aktualne badania do celów sanitarno-epidemiologicznych. Warto wiedzieć, że dobrzy rzeźnicy są poszukiwani zarówno w kraju jak i w Europie.

Określ swój poziom znajomości języków obcych i zastanów się nad kursem językowym. W związku z dużym zapotrzebowaniem, można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to zawód przyszłościowy. Szanse na zatrudnienie mają zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym przedziale wiekowym. Ważne jest dobre zdrowie oraz całkowity brak nosicielstwa chorób zakaźnych. Wolnych etatów szukaj zarówno w ubojniach czy rzeźniach jak i zakładach mięsnych. Zarobki w Polsce wynoszą 2000 zł – 3000 zł natomiast za granicą są dwa a nawet i trzy razy wyższe.

Co zawrzeć w CV, aby to właśnie twoja aplikacja spodobała się pracodawcy?

  1. Przede wszystkim podawaj tylko prawdziwe i aktualne informacje.
  2. Zadbaj o estetyczny wygląd. Polecamy czcionkę Times New Roman lub Calibri oraz wyjustowanie tekstu. Można pogrubić nagłówki.
  3. W danych osobowych powinna znaleźć się informacja o dacie urodzenia, adresie, pełnym imieniu i nazwisku oraz numerze telefonu.
  4. Pamiętaj, że zarówno wykształcenie jak i zdobyte już doświadczenie zawodowe podajemy w życiorysie zawodowym w kolejności odwrotnie chronologicznej. Wpisz zakres przydzielonych zadań tak, aby pracodawca określił twój profil zawodowy.
  5. W każdym zawodzie ważne są umiejętności dodatkowe. Przydatne jest prawo jazdy kat. B, komunikatywna znajomość języków obcych oraz dodatkowe kwalifikacje, które mogą przyczynić się do rozwoju oferty zakładu mięsnego.
  6. W stopce dokumentów aplikacyjnych powinna znaleźć się zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Warto dołączyć także fotografię jednak tylko oficjalną, nie wykorzystuj wykadrowanych ujęć z wakacji.
  7. Zanim wydrukujesz swoje CV, koniecznie sprawdź, czy nie wdarły się do nich błędy merytoryczne czy literówki.

Skorzystaj z naszych wskazówek, a być może już niedługo zadzwoni telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko rzeźnika.