Wzór CV dla Przedstawiciela medycznego

Wzór CV dla Przedstawiciela medycznego

Czy wiesz, kto jest najczęstszym obok pacjentów  gościem gabinetów lekarskich, przychodni i aptek? Tak to świetnie wyglądający przedstawiciel medyczny. Jeśli interesuje cię praca w kontakcie z ludźmi, a co więcej interesujesz się branżą medyczną, koniecznie spróbuj swoich sił w tym zawodzie. A może już znalazłeś interesującą cię ofertę pracy? Szkoda czasu do stracenia. Przeczytaj nasz poradnik, a zobaczysz, w jaki prosty sposób możesz przygotować profesjonalne Curriculum Vitae, które otworzy ci drzwi do kariery.

Przedstawiciel medyczny prezentuje ofertę firm farmaceutycznych, z artykułami medycznymi oraz produkujących sprzęt rehabilitacyjny. Bardzo podobnie jak w zawodzie przedstawiciela handlowego, dzień pracy będzie wypełniało ci nawiązywanie kontaktu z nowymi klientami oraz podtrzymywanie ze stałymi kontrahentami. Tyle, że tutaj zawężony on zostaje do stricte jednej branży. Musisz być specjalistą w swojej dziedzinie, gdyż nierzadko lekarze i farmaceuci będą oczekiwali konkretnych informacji o lekach czy nowinkach ze świata medycyny.

Przygotowując swoje Curriculum Vitae, pamiętaj o tym, żeby zaakcentować wszelkie informacje, które będą najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy. Jeśli CV zamierzasz opatrzyć swoją fotografią, wybierz to mniej oficjalne zdjęcie.
Przygotowując swoje Curriculum Vitae, pamiętaj o tym, żeby zaakcentować wszelkie informacje, które będą najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy. Jeśli CV zamierzasz opatrzyć swoją fotografią, wybierz to mniej oficjalne zdjęcie.
Najlepszymi kandydatami do tego zawodu są absolwenci kierunków związanych ze zdrowiem, farmacji, biotechnologii, fizjoterapii czy technologii żywienia. Nie przekreśla to jednak szans pozostałych osób. Bardzo ważne jest tutaj doświadczenie  zawodowe. Najlepszymi kandydatami na stanowisko przedstawiciela medycznego są osoby obdarzone uroczą aparycją i wysoką kulturą osobistą, komunikatywne, rzetelne, odpowiedzialne oraz wzbudzające zaufanie.

Koniecznie wpisz te cechy w mocnych stronach życiorysu zawodowego. Do ubiegania się o to stanowisko zachęcają dodatkowe pakiety socjalne i medyczne, służbowe telefony, laptopy i samochody oraz wysokie zarobki i jasna ścieżka awansu zawodowego.

CV będzie twoją wizytówką w ręku pracodawcy. Warto więc pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

  1. Przede wszystkim cały czas utrzymuj oficjalny styl dokumentu. Dołącz fotografię ale taką jaka widnieje w twoim dowodzie osobistym lub prawie jazdy.
  2. Podawaj tylko aktualne i prawdziwe informacje. Wpisz datę urodzenia zamiast wieku, zadbaj o poprawne wpisanie numeru telefonu i pamiętaj, że profesjonalnie wygląda adres mailowy z twoim imieniem i nazwiskiem.
  3. Podaj zdobyte wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe zaczynając od najaktualniejszych informacji. Rosną szanse osób, które wykażą, że pracowały już w charakterze konsultanta klienta czy przedstawiciela handlowego.
  4. Koniecznie wpisz w Curriculum Vitae takie umiejętności dodatkowe jak prawo jazdy kat. B, które jest niezbędne do utrzymywania kontaktu z klientami oraz znajomość języków obcych, tym bardziej, że większość firm medycznych i farmaceutycznych to międzynarodowe k .