Piszemy życiorys do pracy w Urzędzie Skarbowym

Wzór CV dla Pracownika Urzędu Skarbowego

Jeżeli interesują cię stanowiska urzędników państwowych, koniecznie zastanów się, czy nie warto spróbować swoich sił w charakterze pracownika Urzędu Skarbowego. Jeśli ci się uda, możesz liczyć na jasne warunki pracy, dodatkowe beneficja i świadczenia, z których korzysta sfera budżetowa. To praca dla ludzi lubiących biurowe, siedzące zajęcie. Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym jest zredagowanie Curriculum Vitae, które spodoba się kierownikowi wybranego urzędu. Dzięki naszemu poradnikowi, sprawa okaże się bardzo prosta. Zaczynajmy!

Pracownikiem Urzędu Skarbowego jest zarówno referent  jak i księgowa czy nawet pracownik ochrony oraz naczelnik. Każdy może wiec znaleźć coś dla siebie. W większości przypadków dzień pracy większości zatrudnionych osób wypełnia praca przed komputerem oraz w kontakcie z petentami przy przyjmowaniu wniosków i zeznań podatkowych. Od kandydatów oczekuje się wykształcenia minimum średniego chyba, że w ogłoszeniu zostało zaznaczone inne.

Zanim wyślesz swoje podanie o przyjęcie do pracy w danym Urzędzie Skarbowym, sprawdź dokładnie jakie wymagania kierowane są do kandydatów na to stanowisko. Informacje te prawdopodobnie znajdziesz na stronie internetowej konkretnego Urzędu Skarbowego.
Zanim wyślesz swoje podanie o przyjęcie do pracy w danym Urzędzie Skarbowym, sprawdź dokładnie jakie wymagania kierowane są do kandydatów na to stanowisko. Informacje te prawdopodobnie znajdziesz na stronie internetowej konkretnego Urzędu Skarbowego.
Największe szanse na zatrudnienie mają osoby precyzyjne w działaniu i dokładne w sprawdzaniu dokumentów, potrafiące świetnie organizować swoje miejsce pracy i wywiązujące się ze swoich obowiązków w terminie.   Nie zapomnij wpisać tych cech do CV.

Pracownicy Urzędów Skarbowych zatrudniani są na zasadzie konkursu ofert jednak wszędzie zdarzają się umowy na zastępstwo czy na czas określony. W zawodzie równe szanse mają kobiety , mężczyźni jak i osoby niepełnosprawne. Mile widziani są praktykanci, stażyści i studenci. Średnie zarobki w Urzędach Skarbowych są bardzo zróżnicowane i wynoszą 2500 zł a nawet kilka razy więcej na kierowniczych stanowiskach.

Jak powinien wyglądać życiorys zawodowy, aby naczelnik Urzędu Skarbowego wybrał właśnie ciebie?

  1. Wszystkie dokumenty aplikacyjne utrzymujemy w oficjalnym stylu. Warto wybrać jeden rodzaj czcionki np. Times New Roman 12 i wyjustować tekst. Informacje powinny być poukładane w rubryki: dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, dodatkowe umiejętności, mocne strony. Nazwy te mogą być pogrubione.
  2. Podawaj tylko prawdziwe informacje! Nawet najmniejsze kłamstwo szybko wyjdzie na jaw. Sprawdź, czy podałeś aktualny numer telefonu a w twoim adresie mailowym widnieje nazwisko.
  3. Pamiętaj, że przebieg ścieżki edukacyjnej oraz doświadczenia zawodowego podajemy w kolejności odwrotnie chronologicznej. Opisz zakres wykonywanych obowiązków i miejsca potwierdzenia referencji.
  4. W CV pracownika Urzędu Skarbowego powinny znaleźć się takie cechy jak punktualność, odporność na pracę w warunkach stresowych oraz komunikatywność i wysoka kultura osobista.
  5. Przydatna będzie umiejętność obsługi urządzeń biurowych, specjalistycznych aplikacji komputerowych np. POLTAX czy znajomość języków obcych szczególnie w dużych miastach.
  6. Życiorys zawodowy pracownika Urzędu Skarbowego nie zawierać żadnych błędów, w stopce powinna widnieć zgoda na przetwarzanie danych osobowych a wszystko zwieńczone własnoręcznym podpisem.

Skorzystaj z naszych wskazówek, a  wszystko pójdzie po twojej myśli.