Piszemy życiorys dla Pielęgniarki

Wzór CV dla Pielęgniarki

Mało kto zdaje sobie sprawę, że ważnym ogniwem opieki zdrowotnej w naszym kraju i nie tylko jest pielęgniarka. Do jej zadań należy dbanie o właściwy komfort pacjentów, w tym również pomoc w czynnościach, których pacjent nie jest w stanie sam wykonać. Do wykonywania zawodu, który przyniesie szczęście innym a tobie ciągłą satysfakcję, konieczne jest prawdziwe powołanie. Jeśli czujesz, że jest to praca właśnie dla ciebie, koniecznie napisz profesjonalne CV, które dostarczysz do wybranych ośrodków. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a zobaczysz jakie to jest proste. Zapraszamy!

Pielęgniarka wykonuje całą masę odpowiedzialnych zadań. Jej czynności zawodowe obejmują podawanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza, które czasami trudno jest rozszyfrować, wykonywanie prostych zabiegów np. iniekcji czy zmiany opatrunku oraz przygotowuje pacjentów  i asystuje lekarzowi przy operacjach.

Twoje CV wraz z listem motywacyjnym to twoja wizytówka, wtedy gdy cię nie ma. Pamiętaj, że to właśnie te 2 pisma będą cię reprezentować podczas pierwszego etapu rekrutacji. Im lepiej je napiszesz, tym większe szanse na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę w sprawie pracy.
Twoje CV wraz z listem motywacyjnym to twoja wizytówka, wtedy gdy cię nie ma. Pamiętaj, że to właśnie te 2 pisma będą cię reprezentować podczas pierwszego etapu rekrutacji. Im lepiej je napiszesz, tym większe szanse na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę w sprawie pracy.
Zajmuje się pacjentami w okresie rekonwalescencji. W związku z całą masą skomplikowanych zadań szanse na zatrudnienie maja jedynie osoby po studiach medycznych lub specjalistycznej szkoły pielęgniarskiej.

Koniecznie zaznacz w życiorysie zawodowym szczególnie poszukiwane cechy takie jak: sprawność fizyczną, dobrze rozwinięta odporność na stres oraz wygląd wzbudzający zaufanie i stawianie dobra pacjenta jako wartość nadrzędną.  Jest to zawód silnie sfeminizowany, mimo że mężczyźni maja równe szanse na podjęcie pracy w trym zawodzie.

Możesz spodziewać się miesięcznej pensji w średniej wysokości 2500 zł. Wolnych etatów szukaj w szpitalach, przychodniach, ośrodkach zdrowia, ambulatoriach, hospicjach jak również w mieszkaniach prywatnych.

Curriculum Vitae to krótki dokument, który ma pokazać czy jesteś godny tego stanowiska. Zadbaj o kilka szczegółów istotnych z punktu widzenia pracodawcy.

  1. Cały dokument powinien być utrzymany w oficjalnym stylu. Zadbaj również o estetyczny wygląd i zwięzłą treść.
  2. Podajemy tylko prawdziwe i aktualne informacje. Zwróć uwagę na numer telefonu oraz zadbaj aby w twoim adresie mailowym zawarte było imię i nazwisko.
  3. Warto dołączyć swoje zdjęcie jednak pamiętaj, że nie może to być ujęcie z wakacyjnych wojaży.
  4. Jedna z ważniejszych zasad jest umieszczanie  swojej ścieżki edukacyjnej oraz kariery zawodowej w kolejności odwrotnie chronologicznej. Zaznacz  otrzymane nagrody oraz zakres obowiązków.
  5. Koniecznie pochwal się w CV swoimi mocnymi stronami. Dobra pielęgniarka jest zdecydowana i odporna na ludzkie cierpienie ale z drugiej strony potrafi się uśmiechnąć i dodać otuchy pacjentom.
  6. Wśród umiejętności dodatkowych istotnych w życiorysie pielęgniarki warto wymienić umiejętności z zakresu obsługi komputera, form rehabilitacji czy doświadczenie w aplikowaniu o bezzwrotne dotacje oraz programy medyczne.
  7. Nie zapomnij sprawdzić swoich dokumentów aplikacyjnych pod względem ewentualnych błędów zanim je wydrukujesz. Dołącz w stopce zgodę na przetwarzanie danych osobowych, którą po wydrukowaniu od razu popiszesz.

Powodzenia!