CV i podanie dla Opiekuna osób starszych

Wzór CV dla Opiekuna osób starszych

Nasze społeczeństwo się starzeje. Rodziny z różnych względów, najczęściej komfortowych decydują się na zatrudnienie profesjonalnej opieki dla najbliższych. Zainteresowani etatem opiekuna osób starszych już dziś powinni napisać profesjonalne Curriculum Vitae. Napisaliśmy dla ciebie poradnik, w którym znajdziesz wiele ciekawych informacji. Zapraszamy do owocnej lektury!

Praca opiekuna osób starszych może mieć charakter całodobowy lub odbywać się w wymiarze kilku godzinnym. Odpowiednie przygotowanie, wiedzę oraz pierwsze doświadczenia umożliwi ci odbycie kursu kwalifikacyjnego, podjęcie nauki w szkole policealnej lub studiów wyższych na kierunkach medycznych, pielęgniarskich lub pedagogiki społeczno-opiekuńczej.

Opiekun osób starszych to rodzaj pracy, w którym to empatia warunkuje to jak wykonamy powierzone nam obowiązki. Jeśli uważasz, że jesteś osobą na tyle empatyczną by z pełną troską dbać o osoby starsze, to nie zapomnij o tym napisać w swoim CV i liście motywacyjnym.
Opiekun osób starszych to rodzaj pracy, w którym to empatia warunkuje to jak wykonamy powierzone nam obowiązki. Jeśli uważasz, że jesteś osobą na tyle empatyczną by z pełną troską dbać o osoby starsze, to nie zapomnij o tym napisać w swoim CV i liście motywacyjnym.
Czekające cię obowiązki będą wymagały sporej dawki cierpliwości, odpowiedzialności za drugiego człowieka, maksymalnego zaangażowania i niekiedy poświęcenia życia prywatnego. Nie zapomnij wpisać tych cech w życiorysie zawodowym. Wraz ze wzrostem zaangażowania bardzo często tracimy poczucie granicy między życiem prywatnym i zawodowym.

Praca opiekuna staje się bardzo atrakcyjna formą zarobku. Swoje dokumenty składaj w agencjach opiekunek, domach opieki, domach prywatnych w kraju jak i za granicą, gdzie czekają na ciebie lepsze zarobki. Średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie lub 30 zł za godzinę.

Curriculum Vitae, które zaczynasz właśnie pisać jest dokumentem oficjalnym. Musisz pamiętać kilku istotnych kwestiach, które przedstawiamy poniżej.

  1. Przede wszystkim postaraj się aby twoja aplikacja zmieściła się na jednej stronie A4, chyba , że masz się czym pochwalić, może być oczywiście dłuższa. Zadbaj o estetyczną stronę tekstu. W tym celu już na samym początku redakcji wybierz jeden rodzaj czcionki i zastosuj wyjustowanie.
  2. W CV wpisujemy tylko prawdziwe i aktualne informacje! Kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw i przekreśli twoje szanse na zatrudnienie.
  3. Postaraj się, aby w twoich danych osobowych pojawił się mail z imieniem i nazwiskiem. Sprawdź, czy dobrze wpisałeś numer telefonu. Tą drogą będzie się kontaktował z tobą pracodawca.
  4. Do aplikacji warto dołączyć fotografię. Czasami jest to wręcz wymagane. Jednak wykorzystaj w tym celu zdjęcia do dowodu osobistego aniżeli wykadrowane ujęcia z wakacji.
  5. Pamiętaj, że szczególnie poszukiwani są opiekunowie osób starszych, którzy wzbudzają zaufanie, szybko nawiązują kontakt i mają wielkie poczucie odpowiedzialności. Warto też wpisać dyspozycyjność i gotowość do podwyższania kwalifikacji.
  6. Swoją karierę edukacyjną oraz zdobyte już doświadczenie zawodowe podajemy zawsze w kolejności odwrotnie chronologicznej. Opisz krótko zakres przydzielonych zadań, nie pomijając nawet okresu praktyki co jest szczególnie ważne wśród świeżo upieczonych absolwentów.
  7. Nie zapomnij o dołączeniu klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego twoje dokumenty aplikacyjne będą bezużyteczne!
  8. Przeczytaj cały dokument, popraw ewentualne błędy, wydrukuj i własnoręcznie podpisz.

Teraz nie pozostaje nic innego jak dostarczyć aplikację do wybranego pracodawcy. Powodzenia!