Nauczyciel przedszkola – dobre CV kluczem do sukcesu!

Wzór CV dla Nauczyciela przedszkola

Przyjmuje się, że najważniejszym okresem w życiu dziecka jest wiek 3 – 7 lat. W dzisiejszych czasach rzadko które dzieci w tym wieku mogą szczęście spędzać ten czas z mamą. Większość jest zapisywania do przedszkola nawet na 10 godzin dziennie. Ważną osobą w ich życiu staje się więc nauczyciel przedszkola. To zawód niezwykle ciekawy. Jeżeli czujesz, że w tej dziedzinie będziesz spełniona, koniecznie napisz Curriculum Vitae, które spodoba się pracodawcy. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym znajdziesz ciekawe informacje. Zaczynajmy!

Główne zadanie nauczyciela przedszkola dotyczy kształtowania dojrzałości szkolnej u dzieci. Jest ono nierozłącznie związane z czuwaniem nad prawidłowym wszechstronnym rozwojem młodego człowieka.

Niestarannie przygotowane CV i list motywacyjny w zawodzie Nauczyciela przedszkolnego to, jak strzał w kolano. Dlatego pamiętaj o tym, by poświęcić stosowną ilość czasu na napisanie swojego CV, a następnie sprawdzenie czy jest ono wolne og błędów.
Niestarannie przygotowane CV i list motywacyjny w zawodzie Nauczyciela przedszkolnego to, jak strzał w kolano. Dlatego pamiętaj o tym, by poświęcić stosowną ilość czasu na napisanie swojego CV, a następnie sprawdzenie czy jest ono wolne og błędów.
Przyjmuje się, że ważna jest ścisła współpraca z rodzicami pociech w tej kwestii, jednak bardzo często nauczyciel musi ich do tego zachęcić np. za pomocą zajęć otwartych czy propozycji pomocy w przygotowaniu uroczystości przedszkolnych. Łatwo więc zauważyć, że nauczyciel nierzadko pracuje nie tylko z dzieckiem.

Niezbędne kwalifikacje dadzą ci kierunkowe studia licencjackie, magisterskie lub podyplomowe. Zawód nauczyciela przedszkola jest jednym z tych, do których trzeba się urodzić. Przedszkolanka musi nie tylko być ładna i miła, ale także posiadać świetną pamięć, rozwiniętą wyobraźnie i głowę pełną pomysłów, które pozwolą uczyć dzieci tak, aby się nie nudziły.

W przygotowaniu scenariuszy i konspektów przydatna będzie zapewne wiedza zakresu psychologii i rozwoju dziecka. Nie zapomnij wspomnieć w CV o swoich zdolnościach artystycznych oraz dodatkowych kwalifikacjach. Możesz liczyć na zarobki średnio 2000 zł netto na początku zatrudnienia za 22- 40 godzinny tydzień pracy w zależności od pracodawcy.

Co powinieneś zamieścić w życiorysie zawodowym, aby właśnie twoja kandydatura spodobała się pracodawcy?

  1. Przede wszystkim pamiętaj, że twoje dokumenty aplikacyjne tak jak i ty powinno być przede wszystkim schludne i ładne. Ułatwi ci to stosowanie jednego rodzaju czcionki i ustawienia tekstu.
  2. Podawaj tylko aktualne i prawdziwe informacje. Zadbaj, aby w twoim adresie mailowym znalazło się twoje imię i nazwisko oraz sprawdź poprawność numeru telefonu.
  3. Zdobyte wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe wpisujemy zaczynając od najnowszych pozycji. Warto zaznaczyć poziom awansu zawodowego oraz zakres wykonywanych obowiązków na poszczególnych stanowiskach.
  4. Uwypuklij w CV swoje mocne strony. Pamiętaj, że dobry nauczyciel przedszkola jest cierpliwy, zadbany orz kreatywny. Konieczna jest też błyskotliwość oraz umiejętności obserwacyjne, które pozwolą ci szybko wykryć problemy i zdolności dziecka.
  5. Dużo bardziej przydatne od umiejętności obsługi komputera czy prawa jazdy kat. B będą kwalifikacje do prowadzenia zajęć z logorytmiki, tańca czy logopedii.
  6.  Zanim wydrukujesz swoje dokumenty aplikacyjne, dołącz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz popraw ewentualne błędy.

Dostarcz życiorys osobiście i bądź przygotowana na propozycję prowadzenia zajęć na następny dzień a wszystko pójdzie po twoje myśli!