Piszemy CV dla Kierowcy w ruchu międzynarodowym

Wzór CV dla Kierowcy w ruchu międzynarodowym

Kierowca w ruchu międzynarodowym jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk na rynku pracy. Zajmuje się transportem osób i towarów na trasach biegnących poza naszym krajem. Pod nazwą tego zawodu kryją się zarówno kierowcy dużych samochodów dostawczych, ciężarówek jak i autokarów obejmujących międzynarodowe linie lub wycieczki. Jeżeli czujesz, że potrafisz podołać niedogodnościom wynikającym z długotrwałego prowadzenia przydzielonego ci pojazdu, a siedzenie „za kółkiem” dostarcza ci dużo przyjemności, spróbuj swoich sił w zawodzie. Zacznij od napisania  Curriculum Vitae, które przekona do ciebie twojego potencjalnego pracodawcę. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie w poradniku.

Stanowisko kierowcy w ruchu międzynarodowym jest jednym z naprawdę niewielu, w którym cenniejsze od wysokiego wykształcenia jest doświadczenie zawodowe. Niezbędnym wymogiem jest oczywiście legitymowanie się prawem jazdy odpowiedniej kategorii oraz stosownymi uprawnieniami.

Pamiętaj, że Twoje CV to Twoja wizytówka. Jeśli firma, do której składasz podanie zatrudnia najlepszych kandydatów do pracy, to profesjonalnie napisane CV będzie zapewne dodatkowo punktowane.
Pamiętaj, że Twoje CV to Twoja wizytówka. Jeśli firma, do której składasz podanie zatrudnia najlepszych kandydatów do pracy, to profesjonalnie napisane CV będzie zapewne dodatkowo punktowane.
We wszystkich przedsiębiorstwach poszukujących kierowców do obsługi tras międzynarodowych konieczna jest komunikatywna znajomość języka obcego. Umiejętność ta ułatwi kontakt z kontrahentami ale także i bieżące rozwiązywanie problemów codziennego życia samym kierowcom.

Duże szanse na zatrudnienie mają osoby „młode duchem”, entuzjastycznie nastawione do życia i angażujące się w wykonywanie powierzonych zadań. Nie zapomnij dodać tych cech do CV.  Rynek pracy oferuje kilka potencjalnych możliwości zatrudnienia. W zależności od uprawnień i zainteresowań, wolnych etatów szukaj w dużych firmach przewozowo-transportowych, przewoźników zajmujących się obsługą osób oraz przedsiębiorstwach kurierskich.

Szanse na zatrudnienie mają zarówno kobiety jak i mężczyźnie cieszący się bardzo dobrą kondycją psychofizyczną potwierdzoną stosownymi zaświadczeniami lekarskimi. Kierowca w ruchu międzynarodowym zarabia średnio 4000 – 5000 zł miesięcznie.

O czym powinieneś pamiętać przy redakcji dokumentów aplikacyjnych?

  1. CV musi być napisane w oficjalnym stylu. Mile widziane jest załączenie fotografii, jednak nie może być to wykadrowane zdjęcia z wakacyjnego wypoczynku. Wykorzystaj te, które zostały po wyrobieniu paszportu czy wymianie dowodu osobistego.
  2. Wykształcenie podajemy zaczynając od ostatnio ukończonej szkoły. Taka sama zasada obowiązuje przy doświadczeniu zawodowym. Warto wpisać w życiorysie ilość czasu spędzonego za kierownicą oraz obsługiwane trasy.
  3. Koniecznie wpisz swoje mocne strony. Dobry kierowca w ruchu międzynarodowym jest wytrwały, odporny na pracę w warunkach stresowych, świetnie organizują czas i otoczenie pracy.
  4. W polu umiejętności dodatkowych wymień stopień znajomości języków obcych, wszelkie dodatkowe uprawnienia oraz znajomość branży TSL.
  5. Zanim wydrukujesz swoje CV, sprawdź czy nie wkradły się do niego jakieś błędy. Gdy wszystko się zgadza, dołącz  zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Podpisz swój pakiet dokumentów aplikacyjnych i dostarcz jak najszybciej pracodawcy. Telefon z zaproszeniem na interview na pewno niebawem zadzwoni.