Jak pisać CV do pracy jako Kierowca autobusu

Wzór CV dla Kierowcy autobusu MPK

Na twarzy wielu z nas pojawia się zdziwienie na informację, że zgodnie z prawem polskim autobus to pojazd do przewozu co najmniej 9 osób łącznie z kierowcą. Aby starać się o zatrudnienie na tym stanowisku niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kat. D+E na przewóz osób. Kurs taki można zrobić samodzielnie, jednak lepszą opcją jest wzięcie udziału w finansowanym przez zarządy publicznych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Nieczęsto są organizowane, dlatego nie zastanawiaj się jeżeli znalazłeś informację o wolnym etacie i naborze. Już dzisiaj przygotuj swoje CV, korzystając z naszych wskazówek. Nie marnujmy już więcej czasu i zaczynajmy!

Praca kierowcy autobusu nie należy do najłatwiejszych. Wiąże się z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz pozostałych użytkowników dróg. Do tego musisz punktualnie trzymać się rozkładu jazdy. Odporność na pracę w warunkach stresowych na pewno ułatwi ci pracę. Będziesz miał kontakt nie tylko z korkami na drogach, ale narzekaniami ze strony pasażerów czy niebezpiecznej jazdy innych kierowców.

Jeśli szukasz zatrudnienia jako Kierowca autobusu, to pamiętaj, żeby wyartykułować swoje najważniejsze atuty, jak brak uzależnień czy panowanie nad emocjami w swoim CV i liście motywacyjnym.
Jeśli szukasz zatrudnienia jako Kierowca autobusu, to pamiętaj, żeby wyartykułować swoje najważniejsze atuty, jak brak uzależnień czy panowanie nad emocjami w swoim CV i liście motywacyjnym.
Czasami twoja zmiana może wypaść również w weekendy i wolne dni oraz w porze nocnej. Twoja praca zaczyna się od sprawdzenia stanu technicznego pojazdu oraz niezbędnego wyposażenia. Zaznacz więc w życiorysie zawodowym, że jesteś osobą spostrzegawczą. Podczas prowadzenia autobusu może zdarzyć się wypadek drogowy.

Wzrastają tutaj szanse osób, które ukończyły kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mimo silnego współczynnika maskulinizacji zawodu kierowcy autobusu, coraz częściej za kierownicą siadają kobiety. Twoje potencjalne wynagrodzenie będzie wyniosło średnio 2000 zł miesięcznie.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby wiedzieć, co zamieścić w Curriculum Vitae, aby wywarło pozytywne wrażenie na pracodawcy.

  1. Redagowanie dokumentu warto rozpocząć od ustawienia czcionki Times New Roman 12 i wyjustowania tekstu. Sam napis „Curriculum Vitae” może być wyśrodkowany. Dzięki temu będzie kontrolował układ tekstu od początku.
  2. Pamiętaj, aby wpisywać aktualne dane osobowe. Szczególną ostrożność zachowaj przy podawaniu numeru telefonu i adresu mailowego. Pomyłka może zaowocować brakiem kontaktu ze strony pracodawcy.
  3. Wpisz posiadany poziom wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego, zaczynając od ostatnio ukończonej szkoły czy aktualnego miejsca pracy. Podaj zakres przydzielonych ci obowiązków i obsługiwane trasy, co ułatwi podjęcie decyzji pracodawcy.
  4. W CV wpisz mocne strony kierowcy autobusu. Mile widziane są osoby cierpliwe, spostrzegawcze i obdarzone dobrym refleksem. Musisz też sprawnie liczyć co jest przydatne przy wydawaniu reszty z zakupu biletów.
  5. Dobrze, jeżeli kierowca autobusu zna języki obce w stopniu komunikatywnym. Bywa to znaczącym czynnikiem przemawiającym za zatrudnieniem w komunikacji miejskiej obsługujące miejscowości ze zwiększonym ruchem turystów.
  6. Zanim wydrukujesz CV, sprawdź, czy nie wkradły się do niego błędy. Dołącz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i podpisz.

Teraz dostarcz jak najszybciej dokumenty aplikacyjne do siedziby pracodawcy i oczekuj zaproszenia na interview.