Fizjoterapeuta: skomponuj odpowiednio swoje CV

Wzór CV dla Fizjoterapeuty

Żyjemy w czasach, w których wielu ludzi cierpi na zaburzenia funkcjonowania układu ruchu. Coraz bardziej potrzebne są gabinety fizjoterapii. Specjaliści w tej dziedzinie mają przed sobą perspektywy rozwoju, ale muszą się też liczyć z koniecznością dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Jeżeli poszukujesz pracy w tym właśnie zawodzie, znalazłeś interesujące cię ogłoszenie albo informację o wakacie ale potrzebujesz pomocy w redagowaniu CV, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Umieściliśmy  w nim informacje, które z pewnością będą ci przydatne.

Zacznijmy od tego, że zakres obowiązków fizjoterapeuty sprowadza się do stwierdzenia, iż zajmuje się on rehabilitacją osób z zaburzeniami układu ruchu zmierzająca do przywrócenia mu jak największej sprawności. Potrzebne będą ci informacje z zakresu anatomii i funkcjonowania ciała człowieka, znajomość przebiegu i wpływu różnych zabiegów rehabilitacyjnych na organizm ludzki oraz ogólna informacja z zakresu chorób i zaburzeń funkcjonowania układu ruchu.

W dobie specjalizacji zawodowej i poszukiwania pracowników, którzy do miejsca pracy wnoszą nową jakość, pamiętaj, żeby odpowiednio zaprezentować się za pomocą swojego Curriculum Vitae i listu motywacyjnego.
W dobie specjalizacji zawodowej i poszukiwania pracowników, którzy do miejsca pracy wnoszą nową jakość, pamiętaj, żeby odpowiednio zaprezentować się za pomocą swojego Curriculum Vitae i listu motywacyjnego.
Konieczne będzie ukończenie szkoły policealnej lub studiów wyższych  z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji ruchowej czy gimnastyki leczniczej. Koniecznie wpisz w CV również wszelkie ukończone kursy doskonalące z branży leczniczej. Od kandydatów wymaga się  bardzo dobrej kondycji psychofizycznej, wysokiej kultury osobistej, wrażliwości i umiejętności szybkiego nawiązywania kontaktu z pacjentami.

Na stanowisku fizjoterapeuty zatrudniani są zarówno mężczyźni jak i kobiety w różnym przedziale wiekowym. Swój życiorys możesz zanosić do centrów rehabilitacji, sanatoriach, oddziałów szpitalnych czy nowoczesnych ośrodków urody i klubów fitness. Możesz liczyć na średnie wynagrodzenie miesięczne 2500 zł.

Curriculum Vitae jest najważniejszym dokumentem w procesie rekrutacyjnym. Redagując wie, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

  1.  Życiorys jest dokumentem oficjalnym i w takim musi być napisany stylu. Mile widziane jest dołączenie zdjęcia, ale nie może to być wykadrowana fotka z wakacji. Wykorzystaj zdjęcie robione do prawa jazdy, dowodu osobistego czy paszportu.
  2. Koniecznie podaj aktualne dane osobowe. Sprawdź dwa razy wpisany numer telefonu. Najwięcej ludzi myli się w tym miejscu a potem są rozczarowani, że pracodawca się z nimi nie kontaktuje.
  3. Wpisz posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Krótko opisz zakres przydzielonych obowiązków. Wpisujemy tylko prawdę!
  4. W CV wpisujemy również nasze mocne strony. Pamiętaj, że dobry fizjoterapeuta jest wrażliwy, konsekwentny i cierpliwy. Szybko nawiązuje kontakty i cechuje się wysoką kulturą osobista oraz pogodną aparycją.
  5. Koniecznie dołącz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Bez niej, twoja aplikacja nie będzie rozpatrzona.
  6. Sprawdź, czy nie popełniłeś błędów merytorycznych literówek. Rzuć okiem na ogólny wygląd dokumentu, jeśli wszystko się zgadza, wydrukuj i podpisz swój życiorys.

Teraz dostarcz go jak najszybciej do pracodawcy i czekaj na telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.