Budowlaniec – opisz swoje umiejętności w CV!

Wzór CV dla Budowlańca

Jedną z najprężniej rozwijających się branż jest budownictwo. Budowlaniec jest jednym z nielicznych zawodów, w którym bardziej niż wykształcenie liczą się umiejętności. Jeżeli możesz się pochwalić osiągnięciami na tym polu albo jesteś na etapie szukania wakatu, tak czy inaczej powinieneś zacząć od przygotowania Curriculum Vitae. Dzięki poniższemu artykułowi, poziom stresu z tym związanego będzie na pewno niższy. Zapraszamy zatem do owocnej lektury.

Niezbędną do wykonywania pracy budowlańca wiedzę zdobędziesz na pewno w szkole zawodowej, technikum budowlanym oraz podczas specjalistycznego kursu doskonalącego. Zdarza się, że duże firmy rekrutują na wysokie stanowiska absolwentów studiów wyższych. Twój dzień będą wypełniały zarówno zadania z zakresu szeroko pojętego budownictwa jak i wykańczania wnętrz oraz prac remontowych.

Jako przyszły budowlaniec postaraj się w jak najbardziej zwięzły sposób zaprezentować zdobyte doświadczenie z poprzednich miejsc pracy w swoim życiorysie zawodowym.
Jako przyszły budowlaniec postaraj się w jak najbardziej zwięzły sposób zaprezentować zdobyte doświadczenie z poprzednich miejsc pracy w swoim życiorysie zawodowym.
Ważnym wymaganiem stawianym kandydatom jest aktualne zaświadczenie lekarskie które pozwoli na wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej. Bardzo często wakaty budowlańców oferują firmy zagraniczne. Nie zapomnij wpisać więc w swoim życiorysie zawodowym prawdziwego poziomu znajomości języków obcych. Jeżeli nie posiadasz specjalistycznego wykształcenia, nie załamuj się. W dobie kryzysu na rynku pracy, bardzo ważne stają się umiejętności podkreślania swoich atutów, tak aby wady czy braki były mniej ważne.

Uwypuklij takie cechy osobowościowe jak:  umiejętność szybkiego uczenia nowych rzeczy, gotowość do udziału w warsztatach i kursach doskonalących oraz rozwinięta wyobraźnia, która umożliwia wynajdywanie ciekawych rozwiązań. Nie ma specjalnych ograniczeń wiekowych stawianych kandydatom na budowlańców. Pokrzepiającą informacją jest fakt, że możliwości zatrudnienia jest kilka a wynagrodzenie jakiego możesz się spodziewać zaczyna się już od 2000 zł.

Redagowanie CV nie jest takie trudne jak. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

  1. Przede wszystkim pamiętaj, że we wszystkich dokumentach aplikacyjnych piszemy tylko prawdę. Nawet pozornie niewielkie kłamstwo może bezpowrotnie przekreślić twoje szanse na zatrudnienie.
  2. Zacznij od wpisania aktualnych danych osobowych. Szczególną ostrożność zachowaj przy numerze telefonu. Jeśli się pomylisz, pracodawca nie będzie mógł zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.
  3. Wpisz wykształcenie, zaczynając od najnowszego. Taka sama zasada obowiązuje przy opisywaniu doświadczenia zawodowego. Warto krótko podać zakres obowiązków, które na tobie spoczywały.
  4. W zawodzie budowlańca szczególnie mile widziane są osoby, które potrafią bardzo precyzyjnie wykonywać przydzielone im zadania. Napisz też, że jesteś punktualny, kreatywny i dobrze współpracujący w zespole.
  5. Nie zapomnij wpisać w życiorysie swoich dodatkowych umiejętności. Pamiętaj o poziomie znajomości języków obcych, prawie jazdy czy kursach doskonalących twoje umiejętności.
  6. Przed wydrukowaniem, sprawdź, czy twoje CV nie posiada błędów, jest wyjustowane, oraz czy dołączyłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Teraz musisz tylko zadbać aby twoja aplikacja dotarła do pracodawcy i czekaj na telefon z zaproszeniem na interview.